Uzdatnianie wody, Filtry do wody

Szukaj na tym blogu

Obserwuj przez maila

flagcounter.com

free counters

niedziela, 16 kwietnia 2017

Filtr Mechaniczny Do Wody

Filtr Mechaniczny Do Wody Big Blue 10 i 20 calowy, najbardziej popularny w ostatnich latach, spełnia wszystkie potrzeby filtracyjne dzięki dużej pojemności korpusu, wysokim przepływie i możliwości usuwania ciężkich osadów. Wyjątkowo duża obudowa o zwiększonej pojemność pozwala na przyjęcie znacznej ilości zanieczyszczeń. Najczęściej stosowane są w domkach jednorodzinnych. Montowane za wodomierzami na wodzie miejskiej lub za hydroforami na wodzie z własnego ujęcia. Korpusy są dostępne zarówno w 10" i 20" calowej długości.


Filtr Mechaniczny Do Wody

W korpusie dostępne są gwinty wewnętrzne 1" lub 1 / 2" cala. Duży otwór wlotu i wylotu pozwala na znacznie zwiększone przepływy ilości cieczy przechodzące przez korpus. Jest to sporą zaletą dla wody o pokaźnym zanieczyszczeniu. Nie powoduje to spadku ciśnienia i szybkiego zapychania się wkładów filtracyjnych. Zastosować można tu 3 rodzaje wkładów wymiennych. Wkłady harmonijkowe celulozowe do wielokrotnego użycia. Można je cyklicznie przepłukiwać i zakładać ponownie.  Średnio starczają do 10 krotnego przepłukiwania. 
Filtr Mechaniczny Do Wody
Wkłady wykonane z pianki polipropylenowej oraz wkłady ze spiekanego węgla aktywowanego. W/w wkłady oczyszczają oczyszczają wodę z zanieczyszczeń mechanicznych:  piasek, osady, glony, muł, żwir, chlor, itp. Wkłady wymienia się średnio co 6 miesięcy. Filtr Mechaniczny Do Wody Big Blue zawiera obudowę kompatybilną z szeroką gamą chemikaliów i są dostępne z przyciskiem odpowietrzającym. Duża pojemność obudowy nadaje się do zastosowań o wysokiej przepustowości.  
Filtr Mechaniczny Do Wody
Filtr Mechaniczny Do Wody Big Blue montujemy za pomocą płytki montażowej, która jest w zestawie. Płytka montażowa to gruby kątownik z 8 otworami. 4 otwory Φ8 są pod śruby M8, którymi łączymy korpus z kątownikiem i 4 otwory Φ8 pod kołki rozporowe 12, którymi przykręcamy płytkę do ściany. Pod śruby i kołki rozporowe dajemy 8 podkładek Φ8. W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody możemy łączyć filtry szeregowo. Do łączenia szeregowego służą płytki montażowe podwójne lub potrójne na dwa lub trzy filtry. 

Brak komentarzy: