Amex Water Filter

flagcounter.com

free counters

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Jaki filtr do wody w domu jednorodzinnym.

Po kupieniu domu bądź wybudowaniu nowego często miewamy problemy z wodą. Albo woda posiada dużo żelaza, manganu albo związków wapnia i magnezu.  Chcielibyśmy we własnym zakresie przefiltrować wodę ale nie wiemy jaki filtr do wody w domu jednorodzinnym zastosować. 

W zależności jakie mamy ujęcie wody czy własne czy miejskie powinniśmy zainstalować odpowiednie urządzenia filtrujące wodę. Poniższy obrazek dokładnie to pokazuje. Woda z własnego ujęcia często zawiera duże ilości żelaza i manganu. W takiej wodzie mogą się również pojawić bakterie. Normy w takich wodach są często przekroczone wielokrotnie. 

Jaki filtr do wody w domu jednorodzinnym

W domku jednorodzinnym w którym mamy wodę z własną pompą stosujemy filtr wstępnego oczyszczania Big Blue 20' ( 20 cali ) w którym znajduje się wkład z pianki polipropylenowej. Następnie montujemy odżelaziacz ze złożem filtrującym Ekomix. To urządzenie skutecznie oczyści mangan, żelazo, związki wapnia i magnezu oraz gazy jak np: siarkowodór. Przed zamontowaniem takiego odżelaziacza wymagane jest badanie wody. Dodatkowo proponujemy zainstalowanie filtra funkcjonującego na zasadzie odwróconej osmozy do wody pitnej.

W domkach jednorodzinnych z miejską wodą proponujemy filtr Big Blue jak wyżej oraz zmiękczacz kompaktowy. Woda miejska jest zwykle wodą twardą i na armaturze domowej jak: wannach, kabinach prysznicowych, kranach, bateriach pojawia się osad z wapnia i magnezu. To popularny "kamień". Zmiękczacze kompaktowe w skuteczny sposób odfiltrowują "kamień" do kanalizacji pozostawiając lśniącą armaturę. Jak wyżej tu również sugerujemy dodatkowo zainstalowanie do wody pitnej filtra działającego na zasadzie odwróconej osmozy.1 komentarz:

Adam Stach pisze...

www.qes.pl prowadzi profesjonalne szkolenia dla pracowników i nie tylko. Szczerze polecam!