Filtry Do Zmiękczania Wody likwidują uporczywy ciągle napływający biały osad. Ten osad to dwa pierwiastki mineralne ( wapń i magnez ) rozpuszczone w dużych ilościach praktycznie w każdym miejskim wodociągu. Najczęściej występujące w postaci, potocznie nazywanego, "kamienia". Z potocznym "kamieniem" walczy każda rodzina, każde gospodarstwo domowe. "Kamień" zaczyna się osadzać wszędzie. W rurach z ciepłą i zimną wodą. Na bateriach umywalkowych, kabinach prysznicowych, wannach, czajnikach, ekspresach do kawy, piecach kotłowych, itp.
"Kamień" zaczyna się osadzać gdyż ilość wapnia i magnezu rozpuszczonego w wodzie zaczyna przekraczać poziom 60 mg/l. Woda w miejskich wodociągach zwykle przekracza poziom 120 mg/l i więcej. Nie pomoże notoryczne czyszczenie i odkamienianie wszystkich urządzeń do których dostaje się twarda woda. Pomoże tylko wyeliminowanie wapnia i magnezu z wody. Powyższa tabelka pokazuje twardość wody mierzona w mg/l ( miligramy na litr ). Od 0 do 60 mamy wodę miękką, od 60 do 120 mamy wodę umiarkowanie twardą, od 120 do 180 twardą, a powyżej 180 bardzo twardą. Żeby kamień nam się nie osadzał i nigdy już nie musielibyśmy szorować ciężkich osadów to musimy przerobić twardą wodę na wodę miękką.
Do tego celu służą Filtry Do Zmiękczania Wody. Nazywane zmiękczaczami redukują poziom wapnia i magnezu do poziomu miękkiej wody czyli poziomu poniżej 60 mg/l. Takie zredukowanie powoduję, że kamień nie występuje. Nie ma osadów i cała armatura aż lśni. Na rysunku powyżej pokazujemy zmiękczacz w przekroju i zasadę jego działania. Twarda woda wpuszczona do zmiękczacza jest wychwytywana przez specjalne złoże filtracyjne działające jak magnes.
Twarde jony wapnia i magnezu podczas przepływu wody przyklejają się do złoża. Odseparowaliśmy w ten sposób kamień od wody. Zostaje tylko problem zlikwidowania osadów wapnia i magnezu przyklejonego do złoża filtracyjnego. Do tego celu służy nam słona woda. Każdy zmiękczacz do wody zaopatrzony jest w dodatkowy zbiornik na słoną wodę - solankę. To solanka cyklicznie rozpuszcza nagromadzony kamień ze złoża i odprowadza go do kanalizacji. W efekcie końcowym mamy miękką wodę w przedziale od 0 do 60 mg/l. Przy tak zredukowanej wodzie już nigdy nie zobaczymy "kamienia".
1 komentarz:
Prześlij komentarz