Amex Water Filter

flagcounter.com

free counters

Filtry Odwrócona OsmozaFiltry Odwrócona OsmozaOdwrócona osmoza jest procesem służącym do wydzielenia z wody substancji rozpuszczonej o małej masie cząsteczkowej. Podstawą całej koncepcji jest zjawisko osmozy, które polega na dyfuzji rozpuszczalnika czyli wody przez błonę półprzepuszczalna, tzn. przepuszczalną dla rozpuszczalnika ale nieprzepuszczalną dla substancji rozpuszczonych. Siłą napędową w odwróconej osmozie jest różnica ciśnień.Technologia odwróconej osmozy powstała z uważnego przyglądania się przyrodzie. Wszystkie rośliny filtrują wodę na zasadzie osmozy. Rysunek poniżej.


W procesie tym stosuje się tzw. moduły membranowe, zawierające odpowiednią ilość membran zapewniających dużą powierzchnie rozdziału. Jeśli zależy nam na zwiększeniu wydajności całej instalacji można zastosować równoległe połączenie modułów.

Ważne jest aby woda przed procesem odwróconej osmozy woda była wstępnie oczyszczona, aby na membranach nie osadzały się trudno rozpuszczalne sole. Zaleca się aby instalacja odwróconej osmozy była eksploatowana ciągle. Jeżeli jest uruchamiana okresowo, w czasie spoczynku powinna być załączana przynajmniej raz w ciągu doby na 30 minut. Inaczej membrany będą wymagały dezynfekcji. Należy też pamiętać o urządzeniach do czyszczenia membran.Zastosowanie odwróconej osmozy:
· Odsalanie wód morskich
· Demineralizacja wody zasilającej kotły parowe
· Oczyszczanie wody potrzebnej w niektórych gałęzi przemysłu np. farmaceutycznym, energetyce jądrowej.
· Uzdatnianie wody do picia
Odwróconą osmozę stosuje się w filtrach do wody pitnej instalowanych przeważnie w kuchennych szafkach pod zlewem. Są to urządzenia przeznaczone do uzdatniania i mineralizacji wody pitnej.

Filtr do wody pitnej działający na zasadzie odwróconej osmozy z mineralizatorem wytwarza 120 litrów na dobę krystalicznie czystej wody pitnej. Woda zawiera cenne pierwiastki jak: wapń, potas, magnez, krzem, itp. Nie jest wodą jałową. Nie wymaga również gotowania. W czajnikach czy ekspresach do kawy nie odkłada się popularny "kamień". Filtr posiada wymienne wkłady co 6 msc. i wkład mineralizujący wymienny raz w roku. Membranę osmotyczną wymieniamy co 4 lata. Przyłącze 3/8", 1/2", 3/4". Urządzenie posiada 8 litrowy zbiornik hydroforowy. 

Zaopatrzone w wielostopniową filtrację pozwalają uzyskać wodę pozbawioną takich zanieczyszczeń jak: trójące i rakotwórcze związki chemiczne, metale ciężkie, bakterie i wirusy. Uzdatniona woda magazynowana jest w ciśnieniowym zbiorniku ( 5l, 10l lub 40l. ). Montując filtr na zasadzie odwróconej osmozy pozbędziemy się raz na zawsze uciążliwego kamienia z czajnika, a przede wszystkim zadbamy o czystą i zdrową wodę dla rodziny.

Filtry Odwrócona OsmozaFiltry Odwrócona Osmoza


Filtry Odwrócona Osmoza


Tagi:
filtry do wodyfiltry wodnefiltrowaniefiltrowanie wodyfiltry wodyfiltry wody pitnejfiltr wodyfiltr wodnyfiltr do wodyfiltry przemysłowefiltry osmozafiltry odwrócona osmozafiltry osmotycznefiltr osmozyczysta wodawoda czystafiltry wstępnego oczyszczaniafiltry węglowezmiękczanie wodyzmiękczacz wodyzmiękczaczezmiękczacze wodyodżelaziaczodżelaziacze, odżelazianieodżelazianie wodyodżelaziacze wodyodwrócona osmozasystemy uzdatniania wodytwarda wodatwardość wodyodmanganianie wodydemineralizacja wodydejonizacjauzdatnianie wodyuzdatniania wodyuzdatniacze wody, oczyszczanie wodyuzdatnianie wody pitnejdezynfekcja wodylampy uv, dystrybutory wodydystrybutory do wody, ekologiareverse osmosisUmkehrosmosesoftenerwater softener, water filtersEnthärtungsanlagewasserfilter

Brak komentarzy: