Amex Water Filter

flagcounter.com

free counters

Filtry Do Wody - Ogłoszenia

środa, 5 czerwca 2024

Odwrócona Osmoza Jak Zainstalować

Odwrócona Osmoza Jak Zainstalować.

Montaż filtra osmotycznego nie jest skomplikowany. W zależności od stopnia trudności może potrwać godzinę. Tu znajdziesz szczegółowy opis do samodzielnego montażu. Zaczynamy. Zakupiony przez Państwa filtr jest w częściach, należy go ...

 Odwrócona Osmoza Jak Zainstalować.

Montaż filtra osmotycznego nie jest skomplikowany. W zależności od stopnia trudności może potrwać godzinę. Tu znajdziesz szczegółowy opis do samodzielnego montażu. Zaczynamy. Zakupiony przez Państwa filtr jest w częściach, należy go złożyć i poprawnie zainstalować. Zasada działania wszystkich filtrów Odwróconej Osmozy ze zbiornikiem jest taka sama. Przedstawiamy tu standardowy montaż. 

Do standardowego złożenia i podłączenia w szafce kuchennej pod zlewem, będą potrzebne niezbędne narzędzia: 

Potrzebne narzędzia: - wiertarka, - wiertła: do metalu Φ4 i Φ12  ( zlewy blaszane, blaty kuchenne ), widiowe Φ6 i Φ12 ( zlewy kamionkowe - nie pękną podczas wiercenia - będzie wydzielał się intensywny zapach topionego plastiku ), diamentowe do granitu , marmuru Φ10 - długi czas wiercenia ), - mały klucz nastawny, - żabka hydrauliczna, - taśma teflonowa, - uszczelki 1/2', 3/4', 3/8' ( w razie potrzeby ), - śrubokręt krzyżakowy, - nóż, - klucz nasadowy, rurkowy 10mm, - smar bezbarwny lub olej jadalny.

 

Jak pisaliśmy wcześniej, filtr jest w częściach. Ja zaczynałem najczęściej od złożenia filtra. Na początku wykręcamy korpusy, w których znajdują się ofoliowane wkłady. Wyciągamy wszystkie wkłady i zdejmujemy z nich folie. Zabieramy się do bardzo istotnego etapu jakim jest nasmarowanie uszczelek w korpusach. Rysunek poniżej. Najlepiej uszczelki zdjąć z korpusów i ręczne je przesmarować smarem bezbarwnym lub olejem jadalnym. Uszczelek jest 6. Nienasmarowanie uszczelek może spowodować wyciek wody spod korpusów. Nienasmarowane i suche uszczelki potrafią podczas przykręcania kluczem stawiać opór, podwijać się i doprowadzić do wycieku wody. Po nasmarowaniu uszczelek, wkłady umieszczamy w korpusach w kolejności jak pokazuje oznakowanie na filtrze i przykręcamy kluczem dołączonym do zestawu.  

  

 

Następnie należy posmarować uszczelki w korpusie membrany osmotycznej. W tym celu należy wypiąć wężyk z membrany i odkręcić nakrętkę. Membrany nie musimy wyjmować z plastikowego stelaża. Możemy unieść membranę po kątem po stronie gdzie jest nakrętka. Wężyki wypinamy w następujący sposób. Zdejmujemy niebieską zawleczkę ( wszystkie połączenia, tzw. szybkozłączki posiadają zawleczki ). Rysunek niżej.

Po zdjęciu zawleczki, jednocześnie palcami jednej ręki przytrzymujemy mały pierścień na kolanku, a drugą ręką wyciągamy wężyk z kolanka. Po wyjęciu wężyka odkręcamy nakrętkę z obudowy membrany. Tu również sugerujemy zdjąć uszczelkę z obudowy i przesmarować smarem bezbarwnym lub olejem jadalnym. Z membrany zdejmujemy folię ochronną. Uszczelki na początku i na końcu membrany wystarczy tylko subtelnie posmarować olejem jadalnym, gdyż one nie stawiają oporu podczas wciskania membrany do korpusu. 

 Po przesmarowaniu uszczelek wciskamy membranę w korpus do oporu i zakręcamy nakrętkę. Membranę ustawiamy na swoje miejsce i wciskamy do oporu, wcześniej wyjęty wężyk, w kolanko. Filtr mamy złożony. Teraz przechodzimy do przyłącza wodnego. Mamy 3 standardowe przyłącza. 1/2" cala, 3/8" cala i 3/4" cala. Rysunek poniżej:

 

 

Przyłącze jest już w zestawie podczas zamówienia filtra. W zestawie nie ma 3 przyłączy. Jest jedno takie jakie zamówimy podczas wyboru zestawu filtracyjnego. Podłączenia są standardowe i nie musimy rozkręcać rur w kuchni czy kuć ścian aby podłączyć się do wody. Najlepiej najpierw zobaczyć w kuchni gdzie możemy podłączyć filtr, a następnie go zamówić z odpowiednim przyłączem do naszych wężyków zbrojonych, zaworków, baterii ściennej, zmywarki do naczyń, pralki, czy  osobnych zaworów do tego przystosowanych.

Niekiedy musimy zakręcić wodę za wodomierzem aby wkręcić przyłącze. W zestawie zaworek jest oddzielony od stalowej tulejki. Najpierw wkręcamy tulejkę w instalację a następnie zaworek owijamy taśmą teflonową i wkręcamy go w tulejkę. Na końcu zaworka znajduje się nakrętka. Odkręcamy nakrętkę i przekładamy przez nią wężyk dołączony do zestawu. Wężyka jest ok.5 m. Następnie wężyk wciskamy w końcówkę zaworka do końca i przykręcamy nakrętkę kluczykiem nastawnym. Odcinamy wężyk na długości 1 m. Przyłącze mamy gotowe.

 

 

 

Przechodzimy do zainstalowania wylewki. Kraniki do filtrów wody mogą być instalowane na zlewie kamionkowym. Wówczas stosujemy wiertła widiowe Φ4 i Φ12. Najpierw wiercimy wiertłem o mniejszej średnicy, później o większej. Podczas wiercenia będzie odczuwalny intensywny zapach topionego plastiku. W blacie kuchennym wystarczy nam wiertło do metalu Φ12. Materiał tu jest miękki i wiercenie pójdzie nam szybko. Ciężej będzie wiercić w zlewach ze stali kwasoodpornej. Materiał tu jest bardzo twardy. Dlatego zaczynamy wiercić Φ4 i Φ12 wiertłem do stali. Możemy mieć blat granitowy lub marmurowy. Wówczas będzie nam potrzebne wiertło diamentowe Φ10. Wiercenie w takim blacie może nam zająć kilkanaście minut. Musimy pamiętać o chłodzeniu wodą otworu wierconego.  

 

 

 

Przechodzimy do przykręcenia kranika do blatu czy do zlewu. W zestawie znajdują się uszczelki i nakrętka, bądź nakrętki ( jeśli montujemy wylewkę podwójną). Na gwint wylewki najpierw zakładamy chromowaną osłonę. Pod osłonę uszczelkę gumową i kranik stawiamy w wywiercony otwór. Od spodu wkładamy plastikową podkładkę i przykręcamy nakrętkę. Do przykręcenia kranika najlepiej zastosować rurkowy klucz nasadowy 13 ze względu na trudność przykręcenia kluczem płaskim czy kluczem nastawnym. Na koniec został nam do przykręcenia wężyk. W zestawie znajdują się drobne elementy nakładane na wężyk. Najpierw nakrętka, później kołnierz a na końcu insert. To mały biały plastikowy gwoździk. Tak skompletowany wężyk przykręcamy do kranika.

Kolejność montażu poszczególnych elementów kranika na rysunkach poniżej.

 

 

Jednym z ostatnich elementów jest zainstalowanie obejmy ściekowej na rurze kanalizacyjnej. Opaskę najlepiej zainstalować za syfonem na rurze 50 mm lub mniejszej. Po przykręceniu obejmy, wiercimy otwór w rurze kanalizacyjnej Φ4. Zainstalowanie opaski przed syfonem może powodować uporczywe słyszalne dźwięki ( przelewanie , bulgotanie ) wody podczas pracy urządzenia.

 

 

Zostało nam tylko przykręcenie zaworka na zbiornik, ustawienie w szafce kuchennej, wpięcie wszystkich wężyków i uruchomienie systemu. Na gwint zbiornika możemy nawinąć dwa zwoje taśmy teflonowej i przykręcić zaworek z zestawu.

 

Wpinamy wszystkie wężyki tak jak pokazano na rysunku poniżej. W zestawie mamy wężyk z metra. Musimy więc dociąć na odpowiednie długości do zasilania, kranika, zbiornika i odpływ. 

 

Po ustawieniu urządzenia w szafce i wpięciu wężyków możemy przystąpić do uruchomienia. Otwieramy niebieski zaworek. Ustawiony wzdłuż wężyka - to otwarcie wody. Ustawiony w poprzek wężyka - to zawór zamknięty. Odkręcamy kranik na zlewie celem odpowietrzenia układu. Woda zaczyna kolejno wypełniać komory. Kolejno wpływa od lewej strony do pierwszego korpusu, następnie do środkowego, następnie do prawego. W dalszej kolejności wpływa na membranę. Kilka minut trwa, aż membrana wypełni się wodą. W kanalizacji będzie słyszalny szum powietrza gdyż cały system się odpowietrza. Woda następnie wpływa na wkład mineralizujący. Po chwili wąskim strumieniem ( ok. 2 mm) leci woda do zlewu. Może lecieć w intensywnym kolorze białym. Tak wygląda przepłukiwanie mineralizatora. Zostawić tak na 2,3 minuty aż ten największy osad przestanie lecieć. Wtedy zamykamy kranik na zlewie i woda zaczyna się zbierać w zbiorniku. Zaczyna się wytwarzać ciśnienie. Zbiornik ( 8 litrowy ) w zależności od ciśnienia w sieci wodociągowej napełnia się od 30 do 40 minut.

Życzymy zadowolenia z produktu.


Tagi:Filtr odwróconej osmozy

filtry do wody kolejność monta
filtry do wody montaż
filtry do wody pitnej montaż
filtry do wody-instrukcja mont
filtry wody pitnej montaż
instalacja odwróconej osmozy
instrukcja montażu filtra osmo
jak montować filtry do wody
jak zainstalować
jak zamontować filtr do wody
jak zamontować filtry do wody
montaż
montaż filtra do wody
montaż filtra do wody cena
montaż filtra osmoza
montaż filtra osmozy
montaż filtra ro
montaż filtra wody
montaż filtra wody w domu
montaż filtrów do wody
montaz filtry do wody
odwrócona osmoza do domu
odwrócona osmoza jak podłączyć
odwrócona osmoza jak zainstalo
odwrócona osmoza jakiej firmy
odwrócona osmoza sklep
przyłącze 1/2 cala
przyłącze 1/2 cala filtr wody
przyłącze 3/4 cala
przyłącze 3/4 cala filtr wody
przyłącze 3/8 cala
przyłącze 3/8 cala filtr wody
przyłącze wody filtr
system odwróconej osmozy monta
system odwróconej osmozy z min
uzdatnianie wody
uzdatnianie wody w domu
uzdatnianie wody ze studni
woda z własnego ujęcia
zbiornik na wodę odwrócona osm
żółta woda z własnego ujęcia

Brak komentarzy: