Amex Water Filter

flagcounter.com

free counters

Filtry Do Wody - Ogłoszenia

czwartek, 13 czerwca 2024

Woda Z Kranu A Mineralna



Woda Z Kranu A Mineralna.

Woda jest głównym elementem ludzkiego organizmu. Stanowi 60-70% masy ciała dorosłego człowieka. Zatem zgodzisz się z tym, że odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest niezbędny dla naszego zdrowia, kondycji czy dobrego samopoczucia. Ile wody dziennie powinniśmy wypić? Osoba dorosła powinna wypijać średnio około 1,5 do 2 litrów wody dziennie, wliczając w to wodę pobraną z pokarmów.  Uśredniony przelicznik to około 30 ml wody na kilogram masy ciała.

Woda z kranu

W upalne dni najczęściej idziemy do marketu i kupujemy zgrzewkę wody w plastikowych butelkach. Jesteśmy przekonani że woda w butelkach plastikowych jest wodą zdrową. Zdrowszą od tej z kranu. Tym czasem nic bardziej mylnego. Woda z kranu nadaje się do picia i nie jest szkodliwa dla twojego zdrowia. Ale jest przeciążona popularnym "kamieniem", chlorem, ozonem i sporadycznie pojawiającymi się bakteriami coli. W wielu polskich miastach systemy wodociągowe są coraz bardziej ulepszane. Woda z wodociągu zanim trafi do twojego kranu jest badana w stacjach uzdatniania. Jest także monitorowana przez lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne. Możesz więc mieć pewność, że nie zawiera ona szkodliwych lub toksycznych substancji w stężeniu, które mogłoby zagrażać twojemu zdrowiu. 

Niebezpieczny mikroplastik w twojej wodzie

Czy wiesz, że pijąc wodę z plastikowej butelki spożywasz cząsteczki plastiku. Australijscy naukowcy obliczyli, że w ciągu roku do naszego organizmu trafia nawet 250 g plastikuPlastikowe butelki są wykonane ze związku o nazwie politereftalan etylenu (PET)Jest to polimer, który – jak wskazują wyniki licznych badań – może przenosić do wody pewne szkodliwe substancje. Badania naukowe dowidzą, że pod wpływem działania wysokiej temperatury do wody butelkowanej wydzielają się niebezpieczne związki chemiczne (np. bisfenol A*, bisfenol S, antymony). Niestety często butelkę z wodą zostawiamy w nagrzanym samochodzie, na nasłonecznionych parapetach czy na plaży gdzie woda nagrzewa się pod wpływem słońca. Powyższe informacje potwierdzili amerykańscy naukowcy z University of Florida, którzy uważają, że w ogóle nie powinno się pić wody, która przez dłuższy czas pozostawała w cieple. Zatem jeśli to tylko jest możliwe, przechowuj wodę butelkowaną w chłodnym i zacienionym miejscu.

Czy używasz dwa razy i więcej tej samej plastikowej butelki? Nawet nie wiesz jak bardzo szkodzisz swojemu zdrowiu. Pijąc wielokrotnie z plastikowych butelek serwujemy sobie dodatkowe dawki chemii. Mikroplastik może być przyczyną chorób układu pokarmowego, hormonalnego, przyczyną występowania zaburzeń emocjonalnych. Coraz częściej mówi się też o tym, że może zwiększać ryzyko zachorowania na raka. Więc weź sobie do serca i zapamiętaj, że po wypiciu wody z plastykowej butelki, natychmiast wyrzuć ją do kosza na śmieci.

Plastik czy szkło

Pijąc wodę z plastikowych butelek nie jesteś eko. Po opróżnieniu butelki wyrzucasz ją do śmieci przekonany że można ją recyklingować. Prawda jest taka, że mniej, niż 1% plastiku zostaje przetworzony więcej, niż jeden raz. Większość plastiku nie ulega naturalnemu rozkładowi, a jedynie rozpadowi na mniejsze cząstki pod wpływem promieniowania UV. Do część producentów plastikowych dodaje ulepszacze, które redukują możliwość ich ponownego przetworzenia. Recykling plastiku jest często w takim przypadku niemożliwy. Niestety używając plastikowych butelek przyczyniasz się do zanieczyszczenia środowiska.

Dawniej produkty spożywcze, takie jak: mleko, śmietana były sprzedawane w szklanych opakowaniach. Szkło nie wchłania zapachów, w żaden sposób nie reaguje z żywnością. Jest też bardziej ekologiczne – rozkład szklanych opakowań nie trwa ponad 500 lat, jak w przypadku butelek plastikowych. Niestety plastik jest wszechobecny i nie jesteśmy w stanie wyeliminować go z naszego codziennego życia. Możemy jedynie starać się zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Inną alternatywą dla uzyskania zdrowej, pitnej wody jest zainstalowanie pod zlew systemu filtrów odwróconej osmozy 

Filtry odwróconej osmozy to urządzenia do bardzo dokładnego oczyszczania wody. Dzięki nim można odseparować ponad 90% zanieczyszczeń. Woda opuszczająca urządzenie z kranika jest pozbawiona ciężkich pierwiastków i rozpuszczonych związków chemicznych o wymiarach 0,1-0,001 μm oraz bakterii i wirusów. Świetnie nadaje się do bezpośredniego picia. Do przenoszenia wody możemy użyć szklanej butelki. Taka butelka jest trwała i higieniczna, wielokrotnego użytku, posiada estetyczny pokrowiec zabezpieczający przed przypadkowym stłuczeniem oraz działaniem światła na wodę znajdującą się w butelce. Butelka posiada dodatkowo uchwyt do którego można włożyć ulubione owoce, np. cytryny czy pomarańcze. Dzięki temu woda zyska smak a owoce nie będą przytykać ustnika. Tego rodzaju buteleczki są do kupienia w internecie lub supermarketach. Cena to, w zależności od rodzaju i wielkości, od kilku do kilkunastu złotych. Dostępne są także wersje z filtrem za kilkadziesiąt złotych.

 

* organiczny związek chemiczny z grupy fenoli, stosowany do produkcji tworzyw sztucznych. Istnieją przypuszczenia, że bisfenol A może być przyczyną niektórych chorób. Amerykańskie koncerny przemysłu tworzyw sztucznych postanowiły wycofać BPA z procesu produkcji opakowań do przechowywania żywności, a rząd Stanów Zjednoczonych zadeklarował zmiany w ustawie o bezpieczeństwie żywności, które zagwarantują całkowite wyeliminowanie wszelkich produktów zawierających BPA, które mogłyby szkodzić konsumentom do czasu, gdy badania wykażą niekancerogenny wpływ BPA na człowieka (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bisfenol_A).


odwrócona osmoza do domuodwrócona osmoza jak podłączyćodwrócona osmoza jak zainstalowaćodwrócona osmoza jakiej firmyodwrócona osmoza sklepwoda filtrowana czy mineralnawoda z kranu a biegunkawoda z kranu a ból brzuchawoda z kranu a mineralnawoda z kranu a mineraływoda z kranu a woda z butelkiwoda z kranu czy butelkowanawoda z kranu w restauracjiwoda z kranu zamiast mineralnejwoda z kranu zdrowsza od mineralnej


Brak komentarzy: